The Settlers Narodziny Kultur - Szkoci

Szkoci są nieustraszonymi i wytrzymałymi wojownikami, którzy marnie
radzą sobie z prowadzeniem gospodarki. Dlatego też na początku gry trudno
im stawić czoła innym zawodnikom. Gdy jednak przejdą punkt krytyczny,
trudno ich zatrzymać, ponieważ mają najsilniejsze jednostki testowe, aby je zrekrutować potrzebujemy w koszarach uzupełnić zapasy mieczy, kiltów, Whiskey i złotych monet. Rekrutacja wojska u szkotów jest czasochłonna, ale dająca bardzo dobre efekty, ponieważ są oni najmocniejsi sposród wszystkich innych nacji. W budynkach militarnych mieści się najmniejsza ilość wojska w porównaniu z przeciwnikami, w średniej wielkości wieży mieści się tylko 4ech żołnierzy, którzy pomimo bardzo dużej siły często przegrywają z liczniejszym wojskiem bawarczyków, a nawet słabym lecz licznym wojskiem Egipcjan.

Szkoci mają trudną do rozwinięcia gospodarkę, ponieważ trzeba wszystko w niej wypracować dlatego na rozwój trzeba przeznaczyć bardzo dużo czasu, w tym samym czasie przeciwnik potrafi szybko się rozwijać i stać się dużym zagrożeniem. Szkoci pieką chleb ze zboża i wody, wytwarzają alkohol zwany Whiskey, posiadają leśniczego, który sadzi bardzo dużej ilości drzew potrzebnych do budowy domów. Szkoci nie mają myśliwego, posiadają za to dzikie owce dzięki którym zawdzięczają wełnę i jagnięcinę. Posiadają budynek owczarza oraz budynek tkacza w którym robi się z owczej wełny kilty.


Rzut oka na Szkotów:
Budynki: Tkalnia i pasterz są zastrzeżeni wyłącznie
dla Szkotów.


Surowce i towary: W hodowli owiec pojawiają się
dzikie owce. Pasterz musi je chwytać, by tkalnia
mogła przerabiać ich wełnę. Nie ma myśliwego.
Zamiast przy piwie, Szkoci bawią się przy whisky.


Transport: Drogi są wyłącznie polne. Nigdy nie
zostaną rozbudowane do ulic.


Wojsko: Żołnierze poza whisky i bronią potrzebują
jeszcze trzeciego towaru: kiltów. Szkockie budynki wojskowe mają najmniejszą pojemność, a strzelcy mogą awansować jedynie na drugi stopień. Za to wszelką broń strzelecką produkuje się wprost w koszarach.

Aby zapoznać się z kolejną nacją kliknij w wybraną postać:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bawarczyka
            Egipcjanina


      

 

Programing: kreatywna-strona