Misja 6: Strzała zagłady

Czas na przejście misji: 2 - 3 godziny.
Stopień trudności:  Łatwy

Cele misji:
1. Zrekrutuj 50-sięciu łuczników

Settlers

W tej misji kierujemy znowu Egiptem, ale misja ta jest jedną z najłatwiejszych w całej grze. Wystarczy zrekrutować tylko 50 łuczników i wygrywamy, ale jak zapewne zauważyłeś w naszym miejscu brakuje drzew dlatego też musimy cały czas rozszerzać nasze terytorium w kierunku północno wschodnim. - Gdy zatoczymy takie półkole dostaniemy się na wyspę na którą można spokojnie przepłynąć gdzie jest bardzo dużo drzewa. Postawmy tam chatę drwala i ścinajmy ile wlezie. Z drewnem do produkcji łuków Settlersobchodź się ostrożnie, pilnuj, aby kowal produkujący narzędzia dla Twoich osadników nie obrabiał całego twojego zapasu drzewa na młotki z których to łuczników się zrobić nie da.

Pamiętajcie, aby hodowca kóz miał zawsze dostarczaną wodę, gdyż mleko, które on wyprodukuje jest potrzebne do rekrutacji łuczników.

 

Settlers

Omijajmy zakładanie koloni na innej wyspie poprzez drogę morską (promem) gdyż dwoje przeciwników na nowej wyspie nie dadzą Ci spokoju i będą atakować na dwa fronty co się skończy przy słabym wojsku Egipcjan utraceniem całego terytorium na nowo zdobytej wyspie na południu od ratusza oraz rozpoczęciem desantu przez silnego wroga drogą morską na ziemie na której zaczęliśmy grę. A widok 30 rycerzy 3ciego poziomu plądrujących Settlersokolice naszego ratusza nie należy do najprzyjemniejszych, tym bardziej, że skąpo uzbrojeni Egipcjanie nie są za najlepsi w walce z tak licznym i silnym przeciwnikiem. [patrz screen po prawej] (tak więc takiej opcji serdecznie nie polecam) :)

Hurra! Udało Ci się zrekrutować 50 łuczników! Moje gratulacje jesteś władcą strzał zagłady! :) Zapraszam do misji z numerem 7.

Programing: kreatywna-strona