Misja 3: Mąka

Czas na przejście misji: 2 godziny.
Stopień trudności: łatwy / średni

Cele misji:
1. Dokonaj ekspedycji statkiem na inną wyspę.

2.Upiecz 99 precli.

Settlers

Ta misja prawie niczym nie różni się od poprzedniej z tym, że grozi nam poważny konflikt zbrojny. Jeśli jednak odpowiednio szybko upieczemy 99 precli mamy wielkie szanse ominąć walkę zbrojną...

Grę zaczynamy na małej wysepce - to doskonałe miejsce na pozyskiwanie drewna, kamienia itp. lecz jest tu zbyt mało miejsca, aby posiać zboże. Zbudujmy na małej wyspie z 2 chaty rybaków, aby mieć czym nakarmić górników. Dokonajmy ekspedycji na nową wyspę. Rozszerzamy terytorium do stoczni (taka kotwica) klikamy w nią i wybieramy - buduj nowy prom, za 10 desek, które przyniosą do stoczni tragarze świeżo wybudowaną przez Was drogą. Obok stoczni pływa taka boja kliknijcie na nią - Jak widać po wybudowaniu statku pojawiła nam się 1 z 3 opcji na okrągłej ikonce Settlersznajdziecie aktywną opcje eksploracji z lunetą, kliknijcie w nią. Jak widzicie do okrągłego portu obok stoczni ładują na statek 3 deski i do tego wsiada na pokład 1 rycerz, statek z ładunkiem płynie na drugą stronę brzegu do następnej boi kliknijcie w nią zobaczycie 2 z 3 aktywne opcje do kliknięcia 1 z nich to opcja osiedlenia się na nowej wyspie po której po kliknięciu w nią zostanie zbudowana mała wieża, która będzie obsadzona 1 rycerzem. Natomiast ta druga opcja jest to nic innego jak wycofanie się z powrotem do starego portu bez zakładania nowej koloni.Wybierzmy tą opcję pierwszą i osiedlmy się na nowej wyspie. Zbudujmy na dużej przestrzeni 5 lub 6 farm, 4 studnie, 5 piekarni, 4 młyny i 1 kopalnie soli. Przyda się tam też magazyn w celu przyspieszenia transportu potrzebnych nam surowców. Pamiętajmy też, że gra jest zautomatyzowana i potrzebne nam surowce do budowy jak i wojsko do obsadzenia wież z innej wyspy zostanie dostarczone statkiem bez zbędnego naszego wysiłku, tak więc możemy spokojnie zajmować się rozwijaniem piekarstwa i masową produkcją starannie wypiekanych słonych precli. :)

Sól znajdziecie w południowo- zachodniej części od waszej nowej koloni.

Settlers

Po przekroczeniu 60 upieczonych precli nasi sojusznicy zmienią się w agresywnego przeciwnika i teraz mamy wybór, albo pieczemy do końca te precle (zalecam), albo tworzymy armię, pokonujemy czerwonego przeciwnika, później pomarańczowego a na końcu kończymy piec precle. (odradzam). Gdyż przewaga obydwu przeciwników jest zbyt duża i gra by nam zajęła z jakieś 8 godzin ;)

Hurra udało Ci się upiec 99 precli, a kuchnie masz dalej czystą, moje gratulację! :) Czas wejść w misję z numerem 4! :)

Programing: kreatywna-strona