Misja 1: Dzień dobry

Czas na przejście misji: 2 - 3,5 godziny.
Stopień trudności: łatwy

Cele misji:
1. Zapal płomień olimpijski.


Po krótkim wstępie wprowadzającym do gry zacznijmy rozbudowywać Settlersnową osadę. Pamiętajmy, że zawsze zaczynamy każdą misję w grze The Settlers: Narodziny Kultur od Ratusza pełnego surowców do rozbudowy nowej osady. Grę zawsze zaczynamy od tego samego czyli: Najpierw budujemy w pobliżu drzew 2 chaty drwala, 1 leśniczówkę i 2 tartaki. Niedaleko od Ratusza zawsze znajdziesz kamieniołom z którego zasilisz magazyny o wyłupane kamienie przez osadnika z chaty kamieniarza. Pamiętajmy, aby budynki zawsze łączyć drogami tak jak w The Settlers II. Teraz nadeszła chwila na rozwój gospodarki żywnościowej postawmy studnię na zielonej trawie (wtedy wydobycie wody jest bardzo optymalne i wynosi 100%). Chatę rybaka pobliżu morza lub jeziora. Farmę poprzez kliknięcie żółtej ikony zamku w zielonym i pustym miejscu, tak, aby pracujący tam rolnik mógł posiać 3 razy zboże w pobliżu swojej farmy. Młyn w którym zmielimy zboże na mąkę oraz piekarnię z której po połączeniu mąki i soli wyjdą pyszne precle dla górników.

Podczas gdy nasze budynki gospodarcze rosną jak na drożdżach zainteresujmy się poszukiwaniem gór z których możemy wydobyć takie surowce jak żelazo, węgiel, złoto, diamenty, granit (kamień) i sól. Aby wysłać geologa na przeszukiwanie surowców należy postawić w okolicy gór chatę geologa.

Gdy mamy już gospodarkę i kopalnie najwyższy czas ruszyć na

 

północny wschód. Zapewne zauważyłeś, że jezioro, które jest niedaleko nas ewidentnie przeszkadza w dalszym rozszerzaniu terytorium naszej osady do celu, a czas mija i nasi przeciwnicy starają się za wszelką cenę nas wyprzedzić. Wybudujmy z żółtej ikonki zamku - Świątynię. To w niej składając ofiary możemy użyć zaklęcia, które nazywa się:

 

"Zmiana znaków granicznych"

 

Przez 10 minut nasze terytorium rozszerzy się dzięki czemu będziemy mogli postawić wieżę za jeziorem, ale uwaga jeśli nie zdążymy wybudować wieży w ciągu 10 minut to terytorium się cofnie, a budynek, który

 

zaczęliśmy budować zostanie zniszczony, a wtedy będziemy musieli jeszcze raz złożyć ofiarę, aby użyć tego czaru. Czar po zebraniu ofiary aktywujemy w kościele tym oto znakiem: 

 

 

Settlers

Należy też pamiętać, że przed rzuceniem czaru mędrzec pracujący w świątyni musi się nauczyć jak dany czar się rzuca - może to potrwać z 5 minut zanim się nauczy i będzie w stanie rzucić zaklęcie, dlatego też jak tylko wybudujecie świątynie pamiętajcie, aby od razu kształcić mędrca w świątyni, wystarczy kliknąć w dany czar, aby po nauce go uaktywnić. :)

Gdy przekroczymy jezioro budujemy dalej wieże w kierunku północno - wschodnim. Pamiętaj, aby kontrolować zapasy budowlane, które wyświetlają Ci się w górnym prawym rogu ekranu, jeżeli braknie nam kamienia to warto wybudować kopalnie granitu lub bądź znaleźć nowy kamieniołom. Hodujmy krowy, które podczas rozwoju naszych dróg pomogą naszym tragarzom przenosić materiały dzięki czemu nasz transport po kamienistej drodze będzie jeszcze szybszy. Pamiętajmy też o tym, aby tworzyć odcinki dróg co trochę przerywanymi flagami - dzięki takiej strategi nie będą robić się korki na drogach i cały transport powinien iść równomiernie do przodu bez zbędnych zahamowań, jeśli jednak w okolicach kopalń a ratusza nazbiera się za dużo surowców i cały transport stoi to starajmy się zbudować nowe obwodnice, które odciążą jedną drogę. Warto też stawiać kilka nowych magazynów, które przyspieszą nam transport na nowe terytoria naszych ziem. I pamiętaj, abyś nie dał się zastraszyć groźbami konkurencji, że oni niby Ci coś zrobią - Nic Ci nie zrobią :) Dotarłeś do domu Olympusa jako pierwszy i jedyny Twój problem to zapalenie w nim ognia. Obok Settlersświątyni Olympusa znajdziesz góry w których jest złoto, postaw tam kopalnie złota, a obok niej mennice, w której kosze złota przetopisz na monety. Dostarcz Olympusowi w ofierze nowo wybudowaną drogą do jego świątyni 10 sztuk złotych monet i  10 mieczy.

O widzę, że udało Ci się dostarczyć ofiarę Olympusowi, moje gratulację! :) Płomień olimpijski jeszcze nigdy się tak dobrze nie palił. To tylko zapowiada, że tegoroczne rozgrywki w grze The Settlers Narodziny Kultur będą wyjątkowe!

Zwyciężyłeś i przechodzisz do następnej misji! :)

Programing: kreatywna-strona