Materiały

W zamku lub w składzie możemy przechowywać następujące materiały:

Drewno

The Settlers Aby otrzymać ten surowiec drwal musi ściąć drzewo, które następnie jest przenoszone przez tragarzy do tracza, to właśnie on tnie je na deski.

Drewno jest to drzewo ścięte przez drwala  który sprytnie przycina mu gałęzie.

Deska

The Settlers
Do powstania każdej budowli potrzebujemy od jednej do pięciu desek, które wyrabia tracz, aby mieć ich dostatek należy zaraz na początku gry wybudować tartak w pobliżu zamku to zapewni Wam szybki transport.

 

Łódka

The Settlers
Łódkę z desek buduje szkutnik jest ona potrzebna przewoźnikowi do przewożenia towarów, dlatego zawsze należy mieć ich kilka sztuk.

 

Kamień

 

The Settlers

Kamienie wydobywane są przez górnika w kopalniach kamienia, które znajdują się wysoko w górach, są one potrzebne do budowania niektórych budynków, szczególnie wojskowych. Drugą możliwością wydobycia tego surowca jest wykopanie go przez kamieniarza z niżej położonych terenów skalnych, który można przeobrazić w kamieniołom. Zawsze należy  kontrolować zapas kamienia, poniewarz jego brak może być powodem naszej przegranej. Kopalnia kamieni do swojej budowy wymaga jednej sztuki kamienia. Natomiast kamieniarz do budowy swojej chaty potrzebuje tylko samego drewna, w ten oto sposób możemy choć trochę zaoszczędzić kamienie, jeśli znajdziemy się w podbramkowej sytuacji.

Węgiel

 

The Settlers

Węgiel odkrywa i wydobywa górnik wykopuje go z kopalni węgla w górach, eksploatuje go dzięki kilofowi. Węgiel jest wykorzystywany przez hutę żelaza, hutę złota oraz przez płatnerza. Jeśli połączymy węgiel z innymi surowcami powstaje złoto, żelazo, broń- (miecze i tarcze). Jeśli zabraknie węgla Twoja gospodarka przestanie się rozwijać, dlatego kopalni węgla musimy wybudować znacznie więcej niż innych kopalni, ponieważ właśnie węgla potrzebujemy w większych ilościach niż innych surowców. 

Ruda żelaza

The Settlers

Ruda żelaza jest wydobywana w kopalniach rudy żelaza. Jest potrzebna po przetopieniu na żelazo do produkcji broni oraz do wykonania narzędzi. Ważne jest aby jej wydobycie było odpowiednie do potrzeb, nie może być jej za mało bo wówczas będziemy mieli przestoje w produkcji, natomiast zbyt duża ilość wydobycia może spowodować zablokowanie transportu na słabo rozbudowanych drogach, wówczas mogą się zacząć problemy z dostawą żywności.

 

Żelazo

The Settlers

 

Aby otrzymać żelazo najpierw górnik musi wydobyć w kopalni rudę żelaza następnie hutnik łączy ją z węglem aby otrzymać żelazo, które jest bardzo potrzebnym surowcem. Dzięki niemu możesz podnieść poziom uzbrojenia i ilość narzędzi, Należy dołożyć wszelkich starań żeby mieć go pod dostatkiem. Płatnierz z żelaza i węgla wykuwa miecze i tarcze dla wojska, natomiast kowal z żelaza i deski zrobi narzędzia dla twoich osadników.

Ruda złota

The Settlers

Wzniesienie kopalni rudy złota kosztuje pięć desek. Wydobyta przez górników ruda złota, oraz węgiel jest przetworzona przez hutnika złota na złoto, które dystrybuowane jest do Twoich obiektów wojskowych.

 

Złoto

 

The Settlers
Aby otrzymać złoto hutnik złota musi przetopić rudę złota i węgiel. Złoto jest potrzebne do rozwoju wojska i awansowania naszych żołnierzy.

Programing: kreatywna-strona