Informacje

"The Settlers II-Veni, Vidi, Vici", bo tak brzmi pełny tytuł gry, to druga gra z tej serii wydana w roku 1995. Sukces pierwszej części zaowocował wydaniem drugiej. W grze dostępne były cztery rasy: Rzymianie, Wikingowie, Azjaci i Afrykanie. Był to sprawdzony pomysł z zupełnie nową grafiką i kilkoma drobnymi usprawnieniami. Rok później ukazał się dodatek do gry "Settlers II - Nowe Misje", w którym zamieszczono kilkanaście nowych map, całkiem nową kampanię oraz to co graczy kręci edytor map.

Kim są tak naprawdę SETTLERSI...???
Z tego, co podaje encyklopedia, Settlers (Osadnicy) są małymi ludzikami, krzątającymi się po ekranie Twojego komputera i oczekujących Twoich rozkazów, aby wiedzieć, co mają dalej robić. Sedno sprawy tkwi w tym, że Ty im wydajesz polecenia, a osadnicy wykonują je i ponoszą wszystkie związane t tym konsekwencje... Oczywiście z tego powodu lekkomyślne wydawanie im poleceń nie należy do dobrych pomysłów. Twoi poddani rzeczywiście wykonują wszystko, co im rozkażesz, nawet jeśli by to było kompletnym nonsensem. W tej sytuacji lepsze wydaje się nie pytanie Kim są osadnicy, lecz czym są osadnicy?. "Settlers II" jeszcze raz daje Ci możliwość przetestowania Twoich uzdolnień ekonomicznych i uzdolnień zarządzania. Wynika to z możliwości wyboru różnych dróg wiodących do osiągnięcia sukcesu i powodzenia. Społeczeństwo ludzików, których masz pod swoją władzą, składa się ze zwiadowców, hodowców osłów, geologów, szkutników i każda z tych profesji potrzebuje do jej funkcjonowania własnego, odpowiedniego budynku.Osadnicy w grze "Settlers 2" mają zdolność i możliwość budowania statków oraz odkrywania i tworzenia map nieznanych mórz. To z kolei daje Twoim osadnikom kolejne opcje poszukiwania nowych wysp i lądów i zakładania tam osad. Możesz obserwować każdego z Twoich poddanych w toku zajęć, bez względu na to, czy będzie to geolog, górnik, kowal, wojownik czy rolnik. Kiedy którykolwiek z nich ukończy swoją pracę Twoim zadaniem będzie wymyślić mu coś nowego do roboty. Jeśli sam czułeś się kiedykolwiek jak ten mały człowiek, odpręż się! "Settlers II" to właśnie gra dla ciebie! Rozsiądź się wygodnie i oglądaj swoich poddanych krzątających się nerwowo po ekranie Twojego komputera. Pamiętaj przy tym, że wszystko co oni robią spowodowane jest przez Ciebie. jednak zanim dotrzesz w grze aż tak daleko, czuję się zobligowany do zorientowania Cię w Twojej przyszłej roli wodza, prezydenta czy kanclerza (tytuł będzie według Twojego życzenia) tego baśniowego kraju. Z tym jednak wiąże się podstawowe pytanie- w jaki sposób funkcjonuje ekonomia w grze "Settlers II"...???

Ekonomia...!!!

Wyobraź sobie sieć. Kiedy zarzucasz ją i pociągasz za sznurek, nie tylko ten jeden sznurek porusza się, lecz wraz z nim cała sieć. Ekonomia w grze funkcjonuje w bardzo podobny sposób. Służę przykładem. Wyobraź sobie, że wybudowałeś sprawnie zorganizowaną osadę. Jej społeczność wykonuje wszystkie 32 dostępne w grze zawody. Nagle okazuje się, że w miejscach wyrębu drzew, wykorzystywanych przez drwali i tartak, odkryto złoto. Porzucasz wyrąb i przetwórstwo drewna i uruchamiasz w tym miejscu wydobywanie i pozyskiwanie złota. W konsekwencji wydobywasz dużo złota, które przesyłasz do mennicy. Tam biją z niego złote pieniądze, za które możesz szkolić potrzebnych ci żołnierzy. Dzięki tym żołnierzom podbijesz nowe tereny itd.itd.Wydaje się to wszystko bardzo piękne, lecz to wszystko nie jest takie proste. Drugim rezultatem takich badan jest niedostatek drewna niezbędnego do wznoszenia nowych budynków, w tym nowych budowli obronnych. Być może z tego powodu Twoja stocznia nie będzie mogła produkować nowych statków, niezbędnych do odkrywania i zasiedlania nowych wysp i lądów. Nie będziesz nawet w stanie budować nowych farm, zdolnych wyżywić zwiększającą liczbę górników. Jak widzisz, nawet prosta interwencja w system ekologiczny może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. W grze "Settlers II" nieraz napotkasz sytuacje, w których będzie istnieć bardzo wąska ścieżka oddzielająca prawidłowo funkcjonujący system ekonomiczny od kryzysu. Twoim podstawowym celem jest uniknięcie tego ostatniego. oczywiście w grze obowiązują pewne reguły. Jeśli będziesz się do nich stosował, zapewni ci to więcej niż połowę sukcesu. :)))

Dodatkowe informacje

The Settlers II to sequel doskonałej gry strategiczno - ekonomicznej niemieckiej firmy Blue Byte, odwzorowujący powstanie i rozwój osad oraz kolonizację nowych terytoriów przez osadników. Aby rozbudować swoją kolonię musimy zdobywać surowce, pożywienie oraz budować nowe budynki. Do wykonania mamy jedną kampanie składającą się z dziesięciu misji oraz osiemnaście misji pojedynczych.

Wraz z rozwojem koloni przybywa nowych mieszkańców, których możemy przydzielać do wykonywania różnych zadań lub rekrutować na żołnierzy. Mocna armia, broniąca naszych ziem przed rywalizującymi plemionami i podbijająca nowe tereny, stanowi podstawę zwycięstwa. Tryb gry wieloosobowej umożliwia rywalizację w sieci lokalnej oraz przez modem, oraz rozgrywkę dwuosobową jednym komputerze w trybie ekranu podzielonego na dwie części. Możemy grać w trybie współpracy lub przeciwko sobie. Gra została wydana w polskiej wersji językowej.


W edycji The Settlers II GOLD znajdziemy dodatek The Settlers II: Nowe Misje, edytor umożliwiający tworzenie własnych poziomów oraz dodatkowe mapy dla jednego i wielu graczy.


Wymagania:
Pentium 166 MHz, 32MB Ram, Win 95/98

Programing: kreatywna-strona