Osadnicy

Osadnicy w przemyśle transportowym

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Tragarz

Tragarz to osadnik, który zawsze przydźwiga Ci ciężkie deski i kamienie pod budowę nowych domów, przyniesie także wszystkie towary jakich potrzebują Twoi osadnicy wspierając w ten sposób Twoją gospodarkę.
Hodowca osłów

Hodowca osłów dba o swoje osiołki karmiąc je zbożem i pojąc świeżą wodą. Osły są bardzo potrzebne do misji specjalnych w transporcie - bowiem to one dostarczą dodatkową amunicję Twojej katapulcie podczas walki na polu nieprzyjaciela. Pomagają także przewozić towary pomiędzy sojuszniczymi targowiskami wspomagając w ten sposób handel. Za ich pomocą można stworzyć wóz pionierski na który możemy załadować wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do budowy nowej koloni oraz 10 pionierów.
Bezdomny

Tragarze kiedy tracą dach nad głową z różnych przyczyn i stają się wówczas bezdomnymi, wtedy ukazują swoje wielkie niezadowolenie i nieszczęście jakie ich spotkało podejmując strajki wykazują niechęć do pracy organizując manifestacje z flagami w rękach. Jest to bardzo niekorzystne dla Twojej gospodarki dlatego koniecznie wybudujcie rezydencję i zapewnijcie im dach nad głową ewentualnie niektórych można przyuczyć do zawodu lub z rekrutować do wojska. Wtedy ilość łóżek się powiększy. :)

Zawody w przemyśle budowlanym

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Kopacz

Kopacze to osadnicy którzy wyrównują teren pod fundamenty domów. To właśnie oni jako pierwsi rozpoczynają budowę domów dla Twoich osadników.
Budowniczy

Zaraz po kopaczu na miejsce budowy wchodzi Budowniczy którego narzędziem pracy jest młotek, którym wbija deski budując w ten sposób ściany domów. Wybuduje również dla nas fundamenty z kamienia. :)
Drwal

Drwal to osadnik, który z toporem w ręku wyrusza na wyrąb drzew do lasu, z tych drzew w tartaku zostaną zrobione deski potrzebne do budowy domów.
Leśnik

Leśniczy dba o stan lasu, aby nie został doszczętnie zniszczony. Szybko i sprawnie wykopuje doły w które sadzi młode szkółki drzew.
Tracz

Tracz z otrzymanych kłód drzewa przetwarza je w tartaku na deski, które są potrzebne do budowy domów.
Kamieniarz

Kamieniarz swoim kilofem wykuwa bloki kamieni ze skał. Pomimo tego, że nie jest w stanie wykopać zbyt dużych ilości tego surowca tak jak górnik w kopalni kamienia, to jest bardzo wartościowym osadnikiem, ponieważ wykonuje tą pracę za darmo i nie musimy inwestować w jego potrzeby żywnościowe.
Pionier

Praca pionierów polega na przekopywaniu terenów przygranicznych dzięki czemu poszerzają się nasze terytoria.

Zawody w przemyśle ciężkim

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Geolog

Geolog to pracownik pracujący w terenie górskim, który odkrywa złoża złota, węgla, żelaza i siarki zaznaczając tabliczkami, w którym miejscu jest ich najwięcej i gdzie należy wybudować kopalnie.
Górnik

Górnik to pracownik kopalni w który wydobywa żelazo, złoto, węgiel i siarka w zależności od znajdujących się w niej surowców. Górnikowi za jego ciężką pracę musimy zapewnić wyżywienie.
Narzędzie/oręż: kilof
Hutnik

Hutnik to pracownik huty żelaza w której rozżarzonym węglem rozpuszcza rudę żelaza wytwarzając sztabki żelaza.
Złotnik

Złotnik pracuje w pracowni złotnika i przetapia w niej sztabki złota z surowego surowca.
Kowal

Kowal w kuźni wykuwa z żelaza narzędzia pracy takie jak młotki, łopaty, kosy itp.
Płatnerz

Płatnerz w swoim warsztacie wykuwa z rozżarzonego żelaza różne rodzaje broni dla naszego wojska takie jak miecze, łuki oraz zbroje dla dowódców.
Producent amunicji

Producent amunicji przetwarza kamień na proch strzelniczy do maszyn bojowych takich jak katapulty lub armaty na okrętach. Cała produkcja prochu strzelniczego odbywa się w wytwórni amunicji.
Konstruktor

Konstruktor zajmuje się projektowaniem i budowaniem różnego rodzaju pojazdów mechanicznych takich jak katapulty oraz wozy dla osłów. Prace swoją wykonuje w warsztacie.

Zawody w przemyśle spożywczym

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Nosiwoda

Nosiwoda dostarcza w wiaderkach z pobliskich rzek i jezior czystą wodę w celu napojenia zwierząt u hodowców oraz dla piekarni, która potrzebuje jej do zrobienia chleba dla górników.
Rolnik

Rolnik sieje i zbiera zborze na polach uprawnych. Ze zborza wytwarza się mąkę na chleb i pasze dla zwierząt.
Młynarz

Młynarz wyrabia ze zboża w młynie mąkę z której piecze się chleb.
Piekarz

Piekarz piecze pyszny chrupiący i pachnący chlebek w swojej piekarni z wody przyniesionej przez nosiwodę oraz z mąki przywiezionej z młyna. dla naszych górników, aby mieli siłę pracować.
Hodowca owiec

Hodowca owiec dba o swoje owieczki pojąc je świeżą wodą i dbając aby były dokarmione zbożem, a następnie owieczki lądują u rzeźnika skąd trafią jako pożywienie dla górników.
Rzeźnik

Rzeźnik przetwarza owieczki na mięsko dla ciężko pracujących górników.
Rybak

Rybak zamieszkujący wybrzeże morza w chacie rybaka zajmuje się łowieniem ryb, które dostarczane są przez tragarzy górnikom.
Myśliwy

Myśliwy to człowiek lasu, który poluje w nim na dziką zwierzynę wspomagając w ten sposób dostawy mięsa dla górników.

Zawody w przemyśle stoczniowym

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Szkutnik

Budowniczy okrętów w stoczni projektuje i buduje statki i okręty dla potrzeb transportu morskiego i obrany militarnej.

Zawody właściwe danej nacji

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Winiarz

Oto Winiarz w swojej winiarni sadzi winogrona na nasłonecznionych pagórkach, kiedy winogrona dojrzeją przerabia je na wino i składa w ofierze w małej świątyni.

Zawody w wojsku

Osadnik Wygląd Narzędzie/ oręż Opis
Dowódca

Dowódcy są najsilniejszą jednostką wojskową ich obecność przy zwykłych rycerzach wpływa bardzo pozytywnie na ich morale i siłę walki. Czym więcej dowódców tym silniejsze mamy wojsko.
Rycerz

Rycerz jest najważniejszą jednostką każdej armii - bez jego pomocy nie zdołasz wyłamać drzwi w wieżach nieprzyjaciół. Jednostka ta wyróżnia się szybkością poruszania się w terenie i dużą siłą w walce z nieprzyjacielem.
Łucznik

Łucznicy wspaniale spisują się w walce na odległość - jeśli posiadasz kilku rycerzy, którzy dopilnują, aby Twoi łucznicy byli bezpieczni i nie byli zmuszeni do walki wręcz to a jednostka potrafi wyrządzić u nieprzyjaciela wielkie szkody.
Medyk

Medyk leczy i opiekuje się rannymi na polu bitwy, dzięki niemu możesz zmniejszyć straty w wojsku w wyniku bitwy. Ma to duży wpływ na zwycięstwo walki.
Sabotażysta

Sabotażysta to osadnik, który potrafi ukradkiem w grze przez internet podejść do budynków nieprzyjaciela i zniszczyć je. Jest to bardzo silna jednostka.
Kapłan

Dzięki Kapłan posiada wyjątkowy dar rzucania czarów za manę, którą otrzymujemy w zamian za wino dane w ofierze w małej świątyni. Zdolności kapłana bardzo często przydają się na polu bitwy, bo to on potrafi wezwać pioruny, które rozgramiają armie nieprzyjaciela.
Sługa świątynny

Sługa świątynny składa w ofierze wino dzięki czemu możemy uzyskać mannę, którą wykorzystują kapłani do rzucania czarów.
Ogrodnik

Ogrodnik to wykfalifikowany osadnik, ponieważ on jedyny potrafi przywrócić martwą i osuszoną ziemię do życia - dzięki niemu pokonasz mroczne plemię i przywrócisz zieleń do życia. :)
Uzdrowiciel

Uzdrowiciel w przeciwieństwie do medyka leczy Twoich żołnierzy tylko w Twojej osadzie. Jeśli zostaniesz zaatakowany to możesz liczyć na jego pomoc.
Złodziej

Złodziej potrafi wykraść drogocenne przedmioty, których tobie brakuje z osady nieprzyjaciela. Za jego pomocą można poważnie osłabić gospodarkę przeciwnika.

Programing: kreatywna-strona