Wywiady

Drodzy Settlersmaniacy! Przygotowałem dla Was fantastyczny wywiad z producentem najwspanialszej strategii na świecie jaką będzie gra The Settlers VI! Nie marnujcie więc czasu! Rzucajcie wszelkie zajęcia! Siadajcie przed kompy i pilnie czytajcie, abyście nie ominęli żadnej ciekawej informacji na temat kampanii i wymagań sprzętowych, oraz wielu fajnych rzeczy, które ukażą nam jak będzie wyglądać najnowsza część Settlersów!


Settlers.gram.pl: Dzień Dobry Panu! Mam na imię Kamil i jestem redaktorem polskiego oficjalnego serwisu Settlers.gram.pl, mam kilka pytań dotyczących nowej szóstej odsłony Settlersów.

Producent: Cześć! Jestem Benedykt Grindel  Producent projektu gry The Settlers VI, myślę, że lepiej ze swoimi pytaniami trafić nie mogłeś, jak byś mógł, proszę nie zwracaj się do mnie przez Pan, jeszcze jestem troszkę za młody...


Settlers.gram.pl: Ups, ”maleńka wpadeczka” przepraszam bardzo, ale tak nas uczą w szkole.

Producent: Nie ma sprawy! Pytaj o co tylko chcesz.


Settlers.gram.pl: Czym się zajmujesz, za co jesteś odpowiedzialny w firmie Blue Byte?

Producent: Mogę na to pytanie odpowiedzieć krótko jestem Producentem, którego celem jest spełnienie trzech kryteriów. Po pierwsze i najważniejsze jakość musi spełniać wymogi klienta, po drugie musimy zmieścić się w budżecie i po trzecie powinniśmy dotrzymać wszystkich terminów, aby zmieścić się z produkcją w czasie.


Settlers.gram.pl: Z tego co słyszę mam do czynienia z człowiekiem wielkich projektów, od jak dawna pracujesz w branży gier komputerowych w firmie Blue Byte? Czym tam się zajmowałeś na początku kariery?

Producent: Jestem w tej branży od Kwietnia 1998 roku. Jednak na samym początku mojej kariery w firmie Blue Byte nie byłem na stanowisku producenta, swoją karierę zacząłem od marketingu poprzez kierownika działu produkcji aż na samą górę na stanowisko producenta!


Settlers.gram.pl: Do której z części Settlersów będzie podobna nowa szósta odsłona? Zauważyłem, że zastosowaliście się do powrotu dróg znanych nam z pierwszych dwóch części serii, a jednocześnie nie zabrakło moich ulubionych rozwiązań z piątej odsłony.

Producent: Dokładnie przemyśleliśmy sprawę czytając różne opinie z forum i uświadomiliśmy sobie, że w Settlersach najbardziej graczom brakuje dróg na których przebiegał cały transport i opierała się cała gospodarka. Wszystko to zostanie ujęte we wspaniałej oprawie graficznej, znanej nam z Dziedzictwa Królów.

Chcemy, aby gra Settlers VI, była najlepszą ze wszystkich ich części, powinna zjednoczyć wszystkich dotychczasowych fanów tytułów tej serii, ponieważ zapożyczyliśmy z każdej części Settlers coś dobrego, dlatego mamy nadzieję, że połączy wszystkich miłośników, którzy grają w różne jej części .

Najwięcej radości zawsze dawali nam osadnicy, którzy poruszali się po drogach, nadal będą oni w centrum uwagi, dodatkowo połączony będzie rozwój gospodarki z handlem, oraz z możliwościami dyplomatycznymi.

Będzie istniała także możliwość długotrwałego oblężenia miasta, dzięki któremu możemy zdobyć zamek przeciwnika. System walki jest bardzo dobrze rozbudowany, dlatego nadal możemy liczyć na wspaniałe strategiczne bitwy.

Najważniejszym naszym celem jest jednak zachowanie starego dobrego klimatu z pierwszych części Settlersów i obiecujemy, że pozostaniemy wierni temu konceptowi.


Settlers.gram.pl: Jakie spotkamy nacje w kampanii Settlers VI?

Producent: W grze czeka na nas sporo przygód z różnorodnymi nacjami ludzi, w tym będą też Wikingowie, więcej nie mogę powiedzieć, bo ma to być miłą niespodzianką dla Settlers fanów!


Settlers.gram.pl: Czy "długa" będzie kampania dla pojedynczego gracza?

Producent: Kampania jest obszerna, bo ma, aż 16 map. Na każdej mapie dysponujemy różnymi bohaterami, którzy będą musieli stawić czoło jednej z czterech stref klimatycznych.

Gospodarka szóstej części Settlersów będzie miała większą ilość surowców, niż w piątej części, będzie możliwość rozbudowania bardzo efektywnej i żwawej gospodarki, dzięki której wybudujemy grody osłonięte murami, które będą świetnie bronić się przed atakiem nieprzyjaciela, wspaniałe strategiczne walki, wygrają Ci, którzy mają najlepiej rozwiniętą gospodarkę.

Gospodarka Settlers VI będzie funkcjonowała inaczej niż w drugiej części, ponieważ możemy budować ulice lub z nich zrezygnować, ale wówczas osadnicy będą się poruszali znacznie wolniej.


Settlers.gram.pl: Jakie będą występować postacie i bohaterowie w grze?

Producent: Ważną postacią będzie król lub królowa, oraz szereg rycerzy, którzy będą posiadali różnego rodzaju zdolności, mogące w znacznym stopniu wpłynąć na rozwój gry.

Dwa przykłady:

Lord Marcus jest rycerzem, który był wcześniej prostym osadnikiem..

Lady Alandra jest młodą, odważną bohaterką, która dysponuje zdolnościami uzdrawiającymi.


Settlers.gram.pl: Czy możesz nam coś opowiedzieć o kampanii w Settlersach VI?

Producent: Kampania będzie przeznaczona dla starszej młodzieży niż w poprzednich częściach

Gra rozwija się od podstaw, akcja toczy się jak na małej prowincji, po jakimś czasie coraz bardziej rozbudowywują i wzmacniają się miasta. Na początku kraj jest zniszczony i osadnicy potrzebują silnego władcy, który przywróci im legendarną chwałę, nie będzie to łatwe zadanie ponieważ, król ma wielu wrogów. Na jego drodze największym wrogiem będą nieprzyjaciele działający z ukrycia, będą bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem, nie tylko ze względu na militarną siłę.

Nie chciałbym zdradzać wszystkich tajemnic, chcę, aby ta gra była dla Was miłą niespodzianką i przyjemnym zaskoczeniem!


Settlers.gram.pl: Jakie strefy klimatyczne i pory roku znajdą się w Settlers VI?

Producent: Jedną ze stref klimatycznych będzie zimna północ, w której jest bardzo długa i sroga zima oraz krótkie lato. Będzie w niej bardzo wiele surowców oraz zróżnicowane bogactwo zwierząt i ryb, będzie występować także strefa umiarkowana, w której będą występować cztery pory roku, zielona wiosna, ciepłe lato, złota jesień i śnieżna zima. Czym dalej posuwamy się na południe tym lato staje się cieplejsze i dłuższe, nie będą już występowały śnieżne zimy, aż w końcu dotrzemy na pustynie, gdzie jest bardzo ostre palące słońce, klimat będzie zwrotnikowy i jest tam bardzo trudno o rozwój rolnictwa jedyne na co możemy liczyć, by zdobyć żywność to hodowla bydła i małe uprawy w okolicach nielicznych oaz i rzek.


Settlers.gram.pl: Jakie będą występowały budynki w Settlers VI?

Producent: Tak jak w poprzednich częściach, będą występowały takie budynki jak: chata drwala, piekarnia i zamek, w którym na podobnych zasadach jak w Settlers II, będą gromadzone wszystkie zapasy i surowce. Jednak dojdzie kilka nowych budynków takich jak: chata tkaczy, w której będą pracować kobiety, chata produkcji świec oraz pszczelarz – Mamy tutaj bardzo wiele niespodzianek dla graczy!


Settlers.gram.pl: Czy wymagania sprzętowe będą bardzo duże?

Producent: Tak i nie, będzie możliwość ustawienia sobie grafiki odpowiednio do możliwości komputera, nie mniej jednak właściciele lepszych komputerów na pewno zostaną dodatkowo wynagrodzeni wyjątkowo ładną, pełną szczegółów grafiką. Tak więc wszyscy miłośnicy Settlersów nie muszą się na szczęście martwić o to, że gra im nie będzie chodzić, myślę, że będzie to dla wszystkich bardzo pocieszająca wiadomość.


Settlers.gram.pl: Dziękujemy za wywiad i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję w przyszłości do wielu jeszcze rozmów.

Producent: Vielen Dank. Auf Wiedersehen!

                         Dziękuję bardzo. Do zobaczenia!

Programing: kreatywna-strona